الکل صنعتی در داروخانه که با ریخته شدن بر روی صورت بچه ای رنگ چشمانش را تغییر داد

ناسازگاری های الکل صنعتی در داروخانه شامل صمغ اقاقیا است. باعث رسوب لثه می شود.

آلبومین و نشاسته با اتانول نامحلول هستند که اتانول را به یک حلال “انتخابی” بسیار مفید تبدیل می کند.

الکل ها در مقایسه با سایر حلال ها دارای ثابت دی الکتریک بالایی هستند اما در مقایسه با آب پایین در نظر گرفته می شوند. ثابت های دی الکتریک بالا موازی با نمک های حل شونده هستند، بنابراین هر چه ثابت های بالاتر، احتمال انحلال نمک ها بیشتر باشد.

اتانول به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و همچنین می تواند از طریق بخارات موجود در ریه جذب شود. به استالدهید و سپس به استات، عمدتاً در کبد، متابولیزه می شود.

اتانول یک مضعف CNS است و هنگامی که در مقادیر متوسط ​​خورده شود علائم مسمومیت مانند گفتار نامفهوم و ناهماهنگی ایجاد می کند.

مصرف در مقادیر و غلظت‌های بالاتر ممکن است منجر به بی‌حالی، فراموشی، هیپوترمی، هیپوگلیسمی، کما، افسردگی تنفسی و حتی فروپاشی قلبی عروقی شود.

BAC کشنده اتانول در انسان معمولاً حدود 400-500 میلی گرم در 100 میلی لیتر است. اتانول باید در اتاقی با تهویه مناسب استفاده شود و میانگین وزنی حداکثر 8 ساعته در معرض 1000 ppm باشد.

اتانول ممکن است باعث تحریک پوست، چشم و غشاهای مخاطی شود. بنابراین، هنگام دست زدن، محافظ چشم و دستکش توصیه می شود.

شرایط اسیدی ممکن است یک واکنش شدید بین اتانول و عوامل اکسید کننده ایجاد کند. موادی که یون های هیدروکسید (قلیایی) ایجاد می کنند ممکن است محلول با اتانول را به دلیل مقادیر بیش از حد باقیمانده آلدئید به رنگ تیره تر تبدیل کنند.

محلول های اتانول ممکن است باعث رسوب نمک های آلی شوند. محلول های اتانول نیز با ظروف آلومینیومی ناسازگار تلقی می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.