استفاده از پودر لباسشویی پرسیل در تولید کاغذ دیواری هایی که هیچ وقت آلودگی جذب نمی کنند

در شوینده های پودری مانند پودر لباسشویی پرسیل، سورفکتانت اصلی آلکیل بنزن سولفونات خطی است.

مایعات معمولاً شامل طیف گسترده‌ای از سورفکتانت‌ها، از جمله LAS، اتوکسیلات‌های الکل، سولفات‌های اتر و اکسیدهای آمین هستند.

برخی از آنها مانند اکسیدهای آمین که روی گریس موثر هستند، خود مایع هستند و به راحتی نمی توان آنها را به صورت پودر درآورد.

آریف اذعان می کند که بسته بندی تمام آن سورفکتانت ها در یک مایع آسان نیست، به ویژه در فرمول غلیظ. او می‌گوید: «در مایعات، مسئله اصلی این است که چگونه این چیزها را با هم سازگار کنیم. ”

شما باید دسته و ساختار سورفکتانت مناسب را انتخاب و انتخاب کنید.” سازندگان مواد شوینده اغلب به عوامل کنترل ویسکوزیته مانند سدیم زایلن سولفونات که Pilot آن را با نام SXS-40 می فروشد روی می آورند.

مواد دیگر چالش های خود را در مایعات ارائه می دهند. برای اینکه آنزیم ها پایدار باشند، مایعات باید حاوی مواد افزودنی مانند بوراکس یا فرمات کلسیم باشند.

در نهایت، پودرها حاوی مقادیر فراوانی سازنده ارزان قیمت هستند. فسفات‌ها مدت‌ها پیش از مواد شوینده لباس‌شویی حذف شده‌اند، زیرا می‌توانند رشد بیش از حد گیاهان و جلبک‌ها را در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها افزایش دهند، اما پودرها هنوز با کربنات سدیم و زئولیت‌هایی که یون‌های آب سخت مانند کلسیم و منیزیم را به هم متصل می‌کنند، پر می‌شوند.

برای ساخت شوینده‌های مایع، به‌ویژه برای آب سخت، فرمول‌سازها باید به سازندگان جایگزین مانند سیترات سدیم روی آورند و سطح سورفکتانت را پمپاژ کنند.

به گفته عارف، نتیجه این است که مایعات کاملاً مؤثر هستند اما معمولاً گرانتر از پودرها هستند.

تجزیه و تحلیل مواد شوینده لباسشویی ایالات متحده که سال گذشته توسط Wirecutter، یک سرویس تست محصولات مصرفی متعلق به نیویورک تایمز منتشر شد، مایع Tide Ultra Stain Release را به عنوان بهترین محصول انتخاب کرد.

نوع Tide نیز در میان گران‌ترین شوینده‌هایی بود که سرویس آزمایش شد. پودر سفید کننده Tide Plus در سال های گذشته بهترین انتخاب Wirecutter بود، اما دیگر آن را درجه بندی نمی کند.

وضعیت در آلمان متفاوت است، جایی که یک سرویس آزمایشی پیشرو، Stiftung Warentest، به طور مداوم پودرها را بالاتر از مایعات برای تمیز کردن سنگین سفیدها قرار می دهد.

نتایج متفاوت آزمایش‌های ایالات متحده و آلمان، شرایط شستشوی متفاوت در ایالات متحده و اروپا و همچنین مزیت اصلی پودرها را نسبت به مایعات نشان می‌دهد: توانایی افزودن ماده سفیدکننده.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.