خرما شیرین ترین میوه

خرما شیرین ترین میوه بومی عراق است. درخت خرما این میوه ها را تولید می کند که از دیرباز غذای اصلی خاورمیانه بوده است. خرما به ویژه سرشار از ویتامین های A، B6 و K است. این ویتامین ها باعث رشد استخوان ها و بهبود سلامت چشم می شوند. علاوه بر این، خرما حاوی کلسیم، آهن، پتاسیم، پروتئین، منگنز، منیزیم، فسفر، مس و گوگرد است که عملکرد کلی بدن را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، آنها ممکن است از بارداری سالم حمایت کنند و سطح کلسترول را تنظیم کنند.

فواید خرما برای سلامتی
1. ممکن است به تنظیم سطح کلسترول کمک کند
یک مطالعه اسرائیلی بیان می کند که مصرف خرما، صادرات انجیر حتی توسط افراد سالم، ممکن است اثرات مفیدی بر سطح کلسترول و استرس اکسیداتیو داشته باشد. خرما کلسترول ندارد. آنها همچنین سرشار از آهن هستند و فیبر بیشتری نسبت به موز دارند. اینکه چگونه این عوامل بر خواص تنظیم کننده کلسترول میوه تأثیر می گذارد هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است.

2. ممکن است سلامت استخوان را بهبود بخشد
خرما منبع غنی مس، منیزیم، سلنیوم و منگنز است. همه این مواد مغذی برای حفظ سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با استخوان (مانند پوکی استخوان) مهم هستند. خرما همچنین سرشار از ویتامین K است. این ماده مغذی منعقد کننده خون است و به متابولیسم استخوان های شما کمک می کند. خرما همچنین حاوی بور است. تحقیقات نشان می دهد که بور یکی از دیگر مواد مغذی مهم برای حفظ سلامت استخوان است.

شیره خرما یا شیره انگور

3. سلامت پوست را ارتقا دهد
خرما حاوی ویتامین های C و D است. شواهد حکایتی نشان می دهد که اینها ممکن است به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کنند. این میوه همچنین ممکن است به مبارزه با سایر مشکلات پوستی مانند خارش یا بثورات کمک کند. می توانید خرما را در رژیم غذایی خود و کنسانتره میوه بگنجانید و نتایج بالقوه آن را در دراز مدت ببینید.

4. ممکن است از ریزش مو جلوگیری کند
خرما سرشار از آهن است و ممکن است گردش خون را در پوست سر تقویت کند. این ممکن است باعث رشد مو شود. این زمانی اتفاق می افتد که اکسیژن به درستی پراکنده می شود.

5. فشار خون را تنظیم کند
خرما سرشار از پتاسیم است. این ماده معدنی به مدیریت فشار خون بالا کمک می کند. یک عدد خرمای مدجول حاوی حدود 167 میلی گرم پتاسیم است. این مقدار در مقایسه با سایر میوه ها نسبتاً زیاد است. عدم مصرف پتاسیم کافی نیز ممکن است منجر به سنگ کلیه شود، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک این مکانیسم مورد نیاز است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.