خرما پیارم مال کجاست؟ + خرما پیارم چیست؟

خرما پیارم یکی از بهترین نمونه خرماهایی می باشد که در شهر های مختلفی از کشور تولید می گردد و استفاده از آن برای مصارف غذایی به ویژه درمان بیماری‌ های مختلف بسیار مفید می باشد، برای آشنایی بیشتر با خرما پیارم به مواردی همچون کیفیت، ویژگی، خواص و محل تولید این محصول اشاره خواهیم کرد تا بتوانید اطلاعات جامع و کاملی از این ماده غذایی به دست آورید.

خرما پیارم مال کجاست؟ + خرما پیارم چیست؟

خرمای پیارم محصول کجاست

خرمای پیارم محصول کجاست شهرهای جنوبی کشور جزو مناطقی می باشند که از لحاظ آب و هوایی دارای بالاترین میزان درجه حرارت نسبت به سایر شهرهای دیگر می باشند و به خط استوا بسیار نزدیک می باشند، به همین علت این شهرها دارای شرایط بسیار خوبی برای تولید خرما می باشند.

خرما جزو مواد غذایی می باشد که در درجه حرارت های بسیار بالا و به اصطلاح خرماپزان تولید می گردد و زمانی که شهرهای مختلف کشور از لحاظ میزان درجه حرارت در این موضع قرار می‌ گیرند به عنوان بهترین مناطق برای تولید خرما به شمار خواهند رفت.

خرما بر حسب نوع و نژاد و ویژگی هایی که دارد به انواع مختلفی تقسیم می‌ شود که از نمونه های آن می توان به خرما رطب، خرما مضافتی، خرما پیارم، خرما خارک، خرما دشتستانی، خرما خاصویی و نام های تجاری دیگری اشاره نمود که همه آنها در شهر های مختلفی تولید می گردند.

خرما پیارم یکی از پرفروش ترین نمونه خرماهای صادراتی می باشد که علاوه بر اینکه در بازار داخلی کشور خرید و فروش می‌‌ شود، در کشورهای مختلف دیگر نیز از میزان تقاضا و فروش بالایی برخوردار است.

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از خوانندگان این مقاله پیش می‌ آید این است که خرما پیارم محصول کجاست و در چه شهرهایی تولید می شود؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت که این نمونه خرما نیز با توجه به اینکه جزو خرماهای پرفروش به شمار می رود در شهرهای جنوبی کشور که دارای آب و هوای بسیار گرم می باشند، تولید می گردد که در این بین شهرهایی مانند بندرعباس و زاهدان و شهرستان های موجود در آنها به عنوان قطب های اصلی تولید کننده این نمونه خرما به شمار می روند که این محصول را با کیفیتی بسیار عالی تولید می‌ کنند.

دمایی که برای تولید خرمای پیارم در این شهرها نیاز می باشد بالای 50 درجه سانتیگراد می باشد که این دما به عنوان دمای خرماپزان قادر است تا خرما را از حالت رطب به خرما تبدیل کرده و باعث رسیده و شیرین شدن و آماده فروش و بسته بندی این محصول به بازار داخلی و خارجی می شود.

خرمای پیارم چه شکلیه

خرمای پیارم چه شکلیه خرما از لحاظ ویژگی هایی که دارد به انواع مختلفی تقسیم می شود اما در یک تقسیم بندی کلی این ماده غذایی در دو دسته خرما خشک و خرما تر قرار می گیرد و تفاوت این دو ماده غذایی در میزان آب درون بافتی و بافت آنها می باشد.

معمولاً خرماهایی مانند خرما مضافتی، خرما پیارم، خرما دشتستانی و نمونه های دیگر جزو خرماهای تر به شمار می‌ روند که از بافت نرمی برخوردار می باشند و به واسطه این ویژگی از استفاده ساده و راحتی نیز برخوردار خواهند بود.

خرما پیارم جزو خرماهای صادراتی به شمار می‌ رود و این محصول در بازار های داخلی و خارجی کشور دارای میزان تقاضا و فروش بسیار بالایی است، به همین علت این محصول با کیفیت تضمین شده و با شرایط بسیار خوبی تولید می گردد.

بسیاری از افرادی که شناختی از خرمای پیارم ندارند تمایل دارند که از ویژگی‌ های ظاهری و مشخصاتی که این محصول دارای می باشد، آگاه باشند که در این بخش به مهمترین ویژگی های آن اشاره خواهیم کرد.

 • خرما پیارم با توجه به شهر و محل تولید آن از لحاظ رنگ ظاهری به دو رنگ خرما پیارم سیاه و خرما پیارم طلایی در بازار عرضه خواهد شد و می توان گفت که این نمونه خرما دارای دو رنگ متفاوت و مجزا می باشد.
 • خرما پیارم دارای دانه های درشت و کشیده می باشد و از لحاظ اندازه مناسب و بازارپسند است.
 • خرمای پیارم دارای پوسته نازک و چسبیده به گوشته می باشد که در بسیاری از موارد همراه با گوشته آن استفاده می‌ شود و در برخی موارد به سختی می‌ توان پوست را از گوشته جدا نمود.
 • معمولاً این نمونه خرما با توجه به زمان تولید، فرآوری، بسته بندی و فروش آن در بازار داخلی دارای شکل چروکیده ای می باشد به نحوی که خطوط و چین و چروک های ریز و مختلفی را بر سطح دانه های خرما می توان مشاهده نمود.
 • این نمونه خرما دارای هسته کوچک می باشد که به راحتی از گوشته جدا می‌ شود و باعث استفاده راحتتر خرما می گردد.
 • خرمای پیارم دارای طعم شیرین، بافت نرم و کیفیت قابل قبولی خواهد بود.
 • این محصول به دلیل اینکه دارای فیبر بسیار فراوانی می‌ باشد، بافت آن به صورت فیبرمانند قابل مشاهده خواهد بود و از ویژگی های ظاهری و درونی بسیار خوبی برخوردار می باشد.
 • معمولاً شیره بین دانه های خرما پیارم نسبت به خرماهای دیگر مانند خرما مضافتی کمتر می باشد و به عمدتاً برای مصرف روزانه و یا سرو انواع نوشیدنی‌ های مختلف مناسب است.

چرا خرما پیارم گران است

چرا خرما پیارم گران است خرما پیارم دارای ویتامین های بسیار زیادی مانند ویتامین آ، ویتامین c، ویتامین دی و یا مواد معدنی همچون کلسیم، منیزیم، فیبر، آنتی اکسیدان، آهن، اسید فولیک و ترکیبات بسیار زیاد دیگری خواهد بود که دارای ارزش غذایی و خواص درمانی بسیار زیادی می باشد.

خرما پیارم نسبت به خرماهای دیگر دارای نرخ و قیمت بالاتری می باشد که عوامل و فاکتورهای زیادی توانسته اند بر افزایش قیمت و گران بودن این محصول تاثیر گذارند.

 • یکی از عواملی که باعث شده خرما پیارم دارای قیمت گران و بالاتری باشد کیفیت بسیار خوب این ماده غذایی است، با توجه به اینکه خرما پیارم در شرایط بسیار خوب و در شهرهای با شرایط آب و هوایی مناسب تولید می گردد از لحاظ کیفی دارای ویژگی‌ های بسیار خوبی می باشد که این موضوع باعث شده تا از نرخ و قیمت بالاتری برخوردار باشد.
 • خرما پیارم به دلیل کیفیت، اندازه درشت، طعم شیرین و سایر مواردی که در مقایسه با سایر خرماهای دیگر دارا می باشد از ارزش اقتصادی و صادراتی بالایی برخوردار گردیده است و با توجه به اینکه جزو خرماهای صادراتی محسوب می گردد، سبب شده تا این ماده غذایی از نرخ و قیمت بالاتری در مقایسه با خرما های دیگر برخوردار باشد.
 • خرمای نامبرده به دلیل اینکه برای استفاده در صنایع غذایی، استفاده در تهیه انواع کیک، شیرینی، کلوچه، تهیه شیره خرما، تهیه خمیر خرما و همچنین بسیاری از فرآورده‌ های دیگر مناسب و کاربردی است، سبب شده تا با قیمت گران خرید و فروش شود.

هر نخل پیارم چند کیلو خرما میدهد

هر نخل پیارم چند کیلو خرما میدهد خرما به عنوان یکی از میوه های بهشتی می باشد که در قرآن به آن نیز اشاره های بسیار زیادی شده است و این موضوع سبب شده تا بسیاری از پزشکان به مصرف آن توصیه کنند.

از آنجایی که خرما و درخت نخل در قرآن و احادیث بسیار زیادی آمده است، سبب شده تا شهرهایی که شرایط تولید این محصول را دارند در زمینه پرورش، تولید و فرآوری درخت نخل و خرما و فعالیت کرده و هر سال به برداشت این ماده غذایی بپردازند.

درخت نخل زمانی که به بار می نشیند، قادر است تا حجم مشخصی خرما تولید کند که این موضوع باعث می شود تا این محصول صرفه اقتصادی برای تولید کنندگان داشته باشد، اگر چه مواردی همچون نگهداری از درخت نخل، هرس کردن، آبیاری و بسیاری موارد مختلف دیگر جزو هزینه های جانبی برای تولید خرما محسوب می‌ شود، اما زمانی که نخل به بار می نشیند و خرما می دهد، می تواند لذت زیادی برای فرد داشته باشد.

معمولاً نخل خرمای پیارم اگر بالغ باشد و از شرایط نگهداری بسیار خوبی برخوردار گردیده گردد، قادر است تا در حدود 100 تا 150 کیلوگرم خرما بدهد که این میزان تقریبی بوده و احتمال اینکه کمتر یا بیشتر از این میزان خرما نیز تولید کند وجود دارد.

به طور کلی برای آنکه نخل پیارم بتواند مقدار بسیار خوبی از این محصول را تولید کرده و در اختیار خریدار و مصرف کننده قرار دهد باید تمام شرایط لازم برای کشت، فرآوری و بسیاری موارد مختلف دیگر آن فراهم باشد تا از صرفه اقتصادی و شرایط تولیدی خوبی برخوردار گردد.

خرمای پیارم چه نوع خرمایی است

خرمای پیارم چه نوع خرمایی است تحقیقات بسیار زیادی بر روی انواع خرما به ویژه خرمای پیارم صورت گرفته است و محققان توانسته اند به نتایج قابل قبولی در خصوص خرمای نامبرده به دست آورند.

از آنجایی که خرمای پیارم برای مصارف غذایی و همچنین درمان بیماری های مختلف مفید می باشد، به عنوان یکی از محبوب ترین خرماهای رایج در بازار داخلی عنوان می گردد که از خواص و فواید بی نظیری برخوردار است.

برای آنکه با خرمای پیارم بیشتر آشنا شوید، به مهمترین خواصی که این ماده غذایی دارد، اشاره خواهیم کرد.

 1. یکی از مهمترین خواصی که خرمای پیارم برای بدن دارا می باشد تقویت سیستم دفاعی بدن است، زیرا در بخش قبل اشاره شد که این محصول دارای چه نوع مواد معدنی و ویتامین هایی است که با دارا بودن آنها می تواند به افزایش ایمنی بدن در برابر بیماری های مختلف کمک کند.
 2. خرمای پیارم برای افزایش قوای جنسی در آقایان بسیار مفید می‌ باشد و می تواند به افزایش تولید اسپرم و همچنین قدرت باروری آنها کمک نماید.
 3. این ماده غذایی به درمان کم خونی کمک بسیار زیادی می کند زیرا یکی از مهمترین ترکیبات تشکیل دهنده آن آهن و اسید فولیک بوده که برای تولید گلبول های قرمز خون و درمان کم خونی بسیار مناسب می باشد.
 4. خرمای پیارم می‌ تواند به کاهش کلسترول و فشار خون در بدن کمک کرده و به عنوان یک ماده غذایی مفید برای درمان مشکلات قلبی و عروقی محسوب شود.
 5. استفاده از این ماده غذایی بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد و با تاثیری که بر روی بهبود دستگاه عصبی بدن می‌ گذارد می‌ تواند به کاهش استرس و اضطراب، افزایش یادگیری و جلوگیری از ایجاد آلزایمر و فراموشی و بسیاری موارد مختلف دیگر کمک کند.
 6. خرمای پیارم برای سلامت دستگاه گوارش نیز مفید می باشد زیرا با دارا بودن فیبر و قند در ترکیبات خود می تواند به هضم آسان غذا، بهبود دستگاه گوارش، درمان زخم معده و مشکلات مختلف دیگر کمک کند.
 7. استفاده از این ماده غذایی به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان برای جلوگیری از رشد رادیکال های آزاد موجود در بدن و پیشگیری از سرطان‌ های مختلف نیز مفید می باشد.
 8. استفاده از خرما پیارم برای پوست و مو نیز بسیار مفید می باشد و مصرف آن می‌ تواند به درخشندگی پوست، جلوگیری از پیری زودرس پوست، افزایش رشد مو، جلوگیری از ریزش مو و موارد مختلف دیگر مفید باشد.
 9. این ماده غذایی با خاصیت پاکسازی بسیار خوبی که دارد برای سلامت کبد، کلیه و بخش های داخلی بدن مناسب است.

خرما پیارم تلفظ

خرما پیارم تلفظ خرما پیارم یکی از بهترین و گرانترین خرماها می باشد که در بازارهای خارجی و همچنین در شهر های مختلف و بازار داخلی کشور خرید و فروش می‌ شود و از میزان فروش و موارد استفاده بسیار خوبی برخوردار است.

گاهی برای افراد تلفظ خرما پیارم بسیار سخت و در برخی موارد نامفهوم می باشد به همین علت برای تلفظ بهتر تین نمونه خرما می توانید به دیکشنری های آنلاین مراجعه کنید و با تایپ عبارت خرما پیارم با تلفظ صوتی این نمونه خرما آشنا شوید و به راحتی بتوانید آن را تلفظ کرده و به کار ببرید.

خرما پیارم ثبت جهانی

خرما پیارم ثبت جهانی همانطور که بارها اشاره شد خرمای پیارم یکی از بهترین، گران ترین و پرفروش ترین خرماهایی می باشد که در شهرهای جنوبی کشور مانند زاهدان تولید می‌ شود و دارای ویژگی‌ های بسیار خوبی است.

با توجه به اینکه خرما پیارم دارای قند طبیعی فراوان، طعم شیرین، پوست نازک و کیفیت بسیار خوبی در حد بازارهای جهانی می باشد، زمینه ای برای این محصول فراهم گردیده تا ثبت جهانی گردیده و به عنوان یکی از بهترین خرماهای تولید شده در ایران به بازارهای جهانی معرفی شود.

با در نظر گرفتن این موضوع که ایران یکی از سه کشور برتر در زمینه تولید انواع خرماهای مختلف از جمله خرما پیارم می باشد، این عامل دور از انتظار نیست که خرماهایی که در ایران تولید می‌ شود با توجه به شرایط تولید و کیفیت آنها بتوانند ثبت جهانی شوند و در زمره خرماهای درجه یک به بازارهای جهانی معرفی گردند.

با توجه به کیفیت بسیار خوبی که در فرآیند تولید و فرآوری خرمای پیارم لحاظ می‌ شود، این نمونه خرما توانسته امتیازهای لازم جهت ثبت جهانی را دریافت کرده و به عنوان یکی از خرماهای شناخته شده در بازارهای مختلف به فروش برسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.