در قابلمه عروس تفلون سایز 38 آشپزی کنید تا دچار کم خونی نشوید

کاسه ها و قابلمه ها ممکن است به جای هم استفاده شوند، اما این ابزار آشپزخانه به اشکال مختلفی وجود دارد دقیقا مانند قابلمه عروس تفلون سایز 38 که مکمل ظروف و روش های مختلف پخت و پز است.

قابلمه قطعه ای از ظروف است که به عنوان یک قابلمه کوچک و عمیق برای پخت مایعات روی اجاق گاز عمل می کند. این نوع ماهی تابه عمیق تر از ماهی تابه یا ماهی تابه معمولی است، اما از یک قابلمه کم عمق تر است.

یک قابلمه ته صاف و کناره های شیب دار با لبه های صاف مانند قابلمه و دسته بلند مانند تابه دارد. آنها معمولا با یک درب استیل یا شیشه ای ضد زنگ برای به دام انداختن گرما در داخل عرضه می شوند.

یک قابلمه شبیه نعلبکی است که همچنین یک قابلمه کوچک با دسته برای کنترل است اما گوشه ها و کناره های آن گرد است که هم زدن آن را آسان می کند.

قطر یک قابلمه توزیع گرما را در داخل تابه یکنواخت می کند در حالی که کناره های بلند و مستقیم از ریختن مایعات جلوگیری می کند.

کاسه ها در اندازه های مختلفی وجود دارند که در مدل های کوچکتر یک تا دو لیتر مایع و در قابلمه های بزرگتر تا هفت لیتر گنجایش دارند.

مانند بسیاری از انواع دیگر ظروف آشپزخانه، قابلمه ها می توانند از مواد مختلفی مانند مس، چدن یا فولاد ضد زنگ قابل شستشو در ماشین ظرفشویی استفاده شوند.

کناره‌های بلند قابلمه آن را برای گرم کردن مایعات، سس‌ها یا پختن غذاهایی که نیاز به مایع دارند، ایده‌آل می‌کند، زیرا به حفظ رطوبت و جلوگیری از تبخیر بیش از حد کمک می‌کند. در اینجا به چند مورد از کاربردهای رایج قابلمه اشاره می کنیم.

کاسه ها بیشتر برای چیزی که به آن نام گذاری شده است استفاده می شود: سس. همچنین می‌توانید مقدار کمی از سوپ‌ها، خورش‌ها، سوپ‌ها و غذاهایی مانند کاسترد یا پوره سیب زمینی تهیه کنید.

سطحی بودن نسبی یک قابلمه نیز آن را برای غلیظ کردن سس ها یا غذاهایی مانند ریزوتو عالی می کند.

2. جوشاندن مایعات: می توانید از یک قابلمه استفاده کنید تا سریع مایعات را به حرارت بالا برسانید این باعث می شود آنها برای جوشاندن آب برای غذاهایی مانند ماکارونی، برنج یا کینوآ بسیار سریعتر از یک قابلمه معمولی مناسب باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.