رشد گیاهان فقط در گرو دریافت کود

گیاهان باید فقط در طول فصل رشد فعال خود کود داده شوند و همیشه دستورالعمل بسته را بخوانید تا مطمئن شوید که مقدار مناسبی از آن استفاده می کنید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر کمی کود خوب باشد، مقدار زیادی کود باید بهتر باشد، کود نانو خضرا اما اینطور نیست.

در واقع، بار بیش از حد کود، به خصوص کود مصنوعی، در واقع می تواند به گیاهان آسیب برساند.

این به این دلیل است که نمک‌های محلول کود که مواد مغذی را تحویل می‌دهند در خاک در غلظت بالایی وجود دارند که ریشه‌های گیاه دیگر نمی‌توانند آب را جذب کنند.

حتی ممکن است آب آزاد کنند. علائم بالای زمین برگ های پایینی هستند که زرد و پژمرده می شوند، در حالی که برگ های دیگر قهوه ای و خشک می شوند، به خصوص کود فسفر بالا مایع در حاشیه.

در زیر سطح خاک، ریشه ها نیز قهوه ای می شوند و در نهایت ممکن است پوسیده شوند. خشک شدن خاک راه حلی نیست، زیرا این تنها غلظت نمک محلول را افزایش می دهد. بهترین راه حل در این مرحله، گلکاری مجدد کل گیاه است.

در حالی که هیچ کود در دوزهای بسیار بالا برای گیاهان خوب نیست، کودهای آلی می توانند مزایای کود طبیعی خاصی نسبت به کودهای مصنوعی داشته باشند.

کودهای ارگانیک مانند آرد خونی (0-12-0) و پودر استخوان (2-14-0) فقط گیاهان را تغذیه نمی کنند. آنها همچنین فعالیت میکروارگانیسم ها را تقویت می کنند.

که در طول زمان ساختار خاکی را ایجاد می کند که گیاهان می توانند در آن رشد کنند. مسلماً کودهای آلی بسیار کندتر از کودهای مصنوعی گیاهان را تغذیه کود حیوانی می کنند.

آنها رشد سریع و رنگی را که کودهای مصنوعی فراهم می کنند به گیاهان نمی دهند. اما اگر قصد ندارید خاک خود را با گلدان مجدد دوره ای گیاهان خود تجدید کنید، کودهای آلی ممکن است گزینه بلندمدت بهتری باشند.

  • منابع:
    1. FERTILIZING GREENHOUSE PLANTS
  • تبلیغات:
  1. مواردی در مورد انجیر خشک و نحوه خشک کردن آن
  2. مردی با پد سلولزی یک خانه جنگلی بسازد
  3. استفاده از کودهای معدنی در طبیعت
  4. کشف یک تن شمش طلا در 50 متری زیر زمین

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.