زنی که با استفاده از چادر نماز در قم همسرش را خفه کرد

یکی از بحث‌انگیزترین بحث‌ها در مورد اسلام و زنان مسلمان در هنگام عبادت با استفاده از چادر نماز در قم جامعه حول ساختار دینی حیا (حیا، حیا) و از قضا، آنچه که قابل تشخیص‌ترین بیان آن شده است، یعنی رعایت حجاب است.

کلمه حجاب از نظر زبانی از معنای پوشیده شدن، پنهان شدن یا محافظت شدن گرفته شده است و می توان آن را در معنای لغوی و متافیزیکی آن همانطور که در قرآن آمده است به کار برد.2 اما امروزه این اصطلاح مترادف با روسری شده است.

سطح سرسام آور نظارت بر حجاب، به ویژه پس از حادثه 11 سپتامبر، آن را به طور غیرقابل قبولی در کانون بحث ها قرار داد. صرف ذکر آن طیفی از واکنش ها را برمی انگیزد.

قبل از اینکه گفتمان را به سمت جوهره واقعی حجاب به عنوان یک عمل بندگی خداوند هدایت کنیم، ابتدا باید عواملی را که در باورهای غلط رایج درباره حجاب نقش داشته اند، شناسایی و تحلیل کنیم.

اسلام هراسی گسترده، منافع شخصی سیاسی جهانی، و افکار فمینیستی امروزی، هر کدام برنامه‌های سیاسی اجتماعی خود را تبلیغ می‌کنند، که اغلب حجاب را زن‌ستیزانه و ظالمانه تعبیر می‌کنند و از آن برای کلیشه‌سازی منفی کسانی که از آن استفاده می‌کنند استفاده می‌کنند.

مطالعه ای بر روی زنان مسلمان در ایالات متحده که حجاب را رعایت می کنند، عواملی را که منجر به تصورات نادرست از حجاب و کسانی که از حجاب استفاده می کنند، روشن می کند.

تصویر حجاب به عنوان نماد ظلم و خشونت علیه زنان توسط مرد مسلمان غیرمتمدن، نه تنها برای سیاستمداران آمریکایی، بلکه برای فمینیست‌های معاصر غربی نیز تبدیل به نقطه‌ای شد.

بدن زن مسلمان و محجبه تبدیل به موجودی شد که نئو شرق‌شناسان لیبرال غربی ارزش‌های خود را بر آن قرار دادند و این بدن زنان آشکار فعال در حوزه عمومی بود که به تصویر بازاری زنان در سرمایه‌داری بازار آزاد تبدیل شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.