طریقه مصرف خرما

یک مشت خرما را یک شب در شیر بز تازه خیس کنید، سپس با مخلوطی از پودر هل و عسل در همان شیر خرد کنید. با این حال، مشورت با یک پزشک معتمد قبل از تلاش برای تعیین بهترین روش درمانی برای شما اکیداً توصیه می شود.

تاثیر خرما بر شب کوری
طبق مقاله ای در مجله Heart Views، خرما و عناب تازه سرشار از کاروتنوئیدها است که ممکن است به پیشگیری از شب کوری و حفظ بینایی سالم کمک کند.

ممکن است به درمان اسهال مزمن کمک کند
بر اساس مقاله ای که توسط مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا منتشر شده است، غذاهای غنی از پتاسیم مانند خرما ممکن است به جایگزینی و تکمیل الکترولیت های از دست رفته به دلیل اسهال مزمن کمک کند. به لطف محتوای فیبر بالایی که دارند، ممکن است به هضم غذا کمک کرده و ماهیت غیرقابل پیش بینی اسهال مزمن را کاهش دهند.

سلامت استخوان

انتشارات جولی گاردن-رابینسون، دکترا، L.R.D.، و همکاران، و همکاران دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی نشان می دهد که خرما حاوی بور است که یکی از مواد مغذی است که استخوان های سالم را تقویت می کند. مطالعه منتشر شده نشان می‌دهد که مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی مانند؛ فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم موجود در میوه‌های خشک ممکن است آنها را به یک غذای فوق‌العاده برای تقویت استخوان‌ها و مبارزه با بیماری‌های دردناک و ناتوان‌کننده مانند پوکی استخوان تبدیل کند. صادرات انجیر خرمای بدون هسته ارگانیک ممکن است حاوی سلنیوم، منگنز، مس و منیزیم باشد که همگی ممکن است به مدیریت سلامت استخوان، به ویژه در میان افراد مسن کمک کنند.

 تاثیر در افزایش وزن سالم 
به گفته USDA، این میوه های خشک سرشار از قند همراه با پروتئین، و بسیاری دیگر از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند. آنها همچنین دارای فیبر بالایی هستند که می تواند به مدیریت وزن کمک کند. خرمای مدجول به راحتی در بازارهای مواد غذایی موجود است و یک میان وعده سالم و خوشمزه را برای شما به ارمغان می آورد.

یک مطالعه حیوانی که در سال 2014 انجام شد نشان داد که مصرف خرما ممکن است به افزایش وزن کمک کند. با این حال، مطالعه دیگری بر روی حیوانات انجام شده در سال 2016 نشان داد که چنین افزایش وزن وجود ندارد. با توجه به گزارش های متناقض، تحقیقات بیشتری برای حمایت از این مزیت مورد نیاز است.

 کاهش علائم SAR 
طبق مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد، خرما ممکن است تأثیر مثبتی بر SAR (رینیت آلرژیک فصلی) داشته باشد، وضعیتی که تقریباً 30 میلیون نفر را تنها در ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهد. مطالعه منتشر شده در Inflammatory Research نشان داد که ایمونوتراپی با نخل خرما در کاهش چندین نشانگر التهاب در بیماران مبتلا به رینیت آلرژیک موثر است. [30] [31]

کار طبیعی را ترویج کند
خوردن خرما ممکن است به تقویت زایمان طبیعی و همچنین تسهیل زایمان دیررس برای زنان باردار کمک کند. یک مطالعه در سال 2017 که در مجله زنان و زایمان منتشر شد، نشان داد که 154 زن باردار، زمانی که خرما و صادرات عسل داده می شود، نیازی به القای پروستاگلاندین و اکسی توسین برای زایمان ندارند. خرما همچنین هیچ اثر نامطلوبی بر مادر و کودک نداشت. مطالعه دیگری نشان داد که خوردن 6 خرما در روز به مدت 4 هفته قبل از زایمان به طور قابل توجهی نیاز به القای زایمان را کاهش می دهد.

خرما به راحتی در سوپرمارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی و آنلاین در دسترس است. مطمئن شوید که نوعی را انتخاب کرده اید که تمام مزایای مورد نظر شما را فراهم می کند. برخی از انواع محبوب عبارتند از:

خرمای مدجول ارگانیک
خرمای نور
خرمای آجوا

شیره خرما یا شیره انگور

مصرف خرما به روش های مختلف
مردم به غیر از خوردن آن‌ها به روش‌های مختلفی آن‌ها را مصرف می‌کنند. رب خرما را با شیر و ماست مخلوط کنید. از خمیر خرما به عنوان نان به عنوان بخشی از یک صبحانه خوشمزه و سالم استفاده کنید. خرده خرما را به غلات و فرنی خود اضافه کنید. از شکر خرما استفاده کنید که نوع خشک آن به قطعات ریز خرد شده است.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که خرمای خشک و کنسانتره میوه دارای قند و کالری نسبتا بالایی است که در صورت مصرف بیش از حد ممکن است به افزایش وزن و سایر مشکلات سلامتی کمک کند. بنابراین، بهتر است مصرف را در حد متعادل نگه دارید و از آن به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل لذت ببرید تا فواید بالقوه سلامتی را به حداکثر برسانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.