ظروف پلاستیکی رنگی که از فاسد شدن غذاها پیشگیری می کند

در سال 2006، تحقیقات زیادی در مورد اثرات ظروف پلاستیکی رنگی بر سلامتی انجام شد، اما آخرین گزارش علمی از سازمان ایمنی غذای اروپا نشان داد که BPA بی ضرر است.

حتی با استفاده منظم از پلاستیک با بیسفنول A، مقدار آن در بدن 3-5 برابر کمتر از حد مجاز بود.

با این حال، حرارت دادن مقدار بیسفنول A را که به مواد غذایی نفوذ می کند افزایش می دهد، بنابرایناگر نماد مایکروویو خاصی وجود ندارد، نباید ظروف با شماره 7 را روی برچسب در مایکروویو قرار دهید.

و در ظروف حاوی بیسفنول در ترکیب، فقط در مورد، بهتر است مواد غذایی که قبلا خنک شده است قرار دهید.

از استایرن برای تولید پلی استایرن استفاده می شود، ماده ای که عدد 6 در مثلث آن وجود دارد، معمولاً از آن برای تهیه پاتیل میوه و گوشت، فنجان ماست و خامه ترش استفاده می شود.

پلی استایرن بی خطر است ، زیرا در شرایط عادی میزان نفوذ استایرن در مواد غذایی ناچیز است.

اما مانند سایر مواد شیمیایی، حرارت دادن مقدار آنها را افزایش می دهد و می تواند باعث تجاوز از دوزهای ایمن شود.

برای غذای سرد هر ظرفی که نماد لیوان و چنگال داشته باشد این کار را انجام می دهد. ولی در ظروف پلی پروپیلن شماره 5 در یک مثلث شما نیازی به ذخیره نوشیدنی های حاوی الکل ندارید: پلی پروپیلن با اتانول واکنش می دهد و فنل و فرمالدئید سمی تشکیل می دهد.

می توانید از چنین لیوانی الکل بریزید و بنوشید، زیرا واکنش زمان زیادی می برد. اما ارزش نگهداری شراب در پلی پروپیلن برای ماه ها را ندارد.

برای غذای گرم گرمایش می‌تواند مقدار موادی که از پلاستیک به مواد غذایی مهاجرت می‌کنند، از جمله مواد شیمیایی بالقوه خطرناک را افزایش دهد.

بنابراین، گرم کردن همه چیز در مایکروویو غیرممکن است: شما باید از پلاستیک استفاده کنید، که روی آن علامت خاصی وجود دارد، یا یک ظرف ساخته شده از پلی پروپیلن شماره 5 در یک مثلث.

اما در این مورد مهم است که مواد غذایی فاقد الکل را گرم کنید. به عنوان مثال، اردک در سس شراب قرمز یا هالیبوت در شراب سفید کار نمی کند.

ماشین ظرفشویی نیز به همین صورت است: در برخی از حالت های شستشو، ظروف را تا +85 درجه سانتیگراد گرم می کنند و این برای هر پلاستیکی مناسب نیست.

قبل از قرار دادن ظرف در ماشین ظرفشویی به علامت های روی ظرف دقت کنید.

بنابراین، پلاستیک نوع 7 حاوی بیسفنول A در صورتی که نماد مایکروویو یا ماشین ظرفشویی خاصی نداشته باشد بهتر است با دست شسته شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.