ماجرای سینی پلاستیکی بزرگ گردی که موجب مرگ یک پیرزن شد

هنگامی که پلاستیک کشف شد، آن را یک چیز به یاد ماندنی در نظر گرفتند، این به این دلیل است که تا این زمان، ما برای ساخت همه چیز های پلاستیکی مانند سینی پلاستیکی بزرگ گرد به منابع طبیعی متکی بودیم.

مشکل این بود که محدودیتی برای تامین منابع طبیعی وجود دارد چیزهایی مانند چوب، فلز، سنگ، استخوان، عاج و شاخ در عرضه نامحدود نیستند.

کمبودها با رشد جامعه و افزایش مصرف گرایی به وجود آمد، همانطور که در مورد عاج و صنعت بیلیارد اتفاق افتاد، منابع طبیعی کمیاب و گران شد.

اما اکنون می‌توانیم محصولات جایگزینی بسازیم که به منابع طبیعی متکی نیستند این توسعه نه تنها به مردم بلکه به محیط زیست نیز کمک کرد.

در تبلیغات از سلولوئید به عنوان ناجی فیل و لاک پشت تمجید می شد پلاستیک ها می توانند از دنیای طبیعی در برابر نیروهای مخرب نیاز انسان محافظت کنند.

ایجاد مواد جدید همچنین به رهایی مردم از محدودیت های اجتماعی و اقتصادی ناشی از کمبود منابع طبیعی کمک کرد. سلولوئید ارزان قیمت باعث گسترش و دستیابی به ثروت مادی شد. و انقلاب پلاستیک تازه شروع شده بود.

با کمال تعجب، PVC به طور تصادفی ایجاد شد، در سال 1872 شیمیدان آلمانی یوگن بومان و فیزیکدان فرانسوی هانری ویکتور رگنو این کشف را انجام دادند.

این پلیمر به صورت جامد سفید رنگ در داخل یک فلاسک از وینیل کلرید که در معرض نور خورشید قرار گرفته بود ظاهر شد.

فردریش کلاته سپس روی فرآیند تولید کار کرد او این فرآیند را در سال 1913 به ثبت رساند. متأسفانه اگرچه به عنوان یک محصول تجاری موفق نبود.

کلاته و شیمیدان روسی، ایوان اوسترومیسلنسکی، هر دو سعی کردند از پی وی سی در محصولات تجاری استفاده کنند، اما مشکلات در پردازش پلیمر سفت و گاهی شکننده مانع تلاش آنها شد.

والدو سمون و شرکت B.F. Goodrich در سال 1926 روشی را برای پلاستیک سازی PVC با ترکیب آن با مواد افزودنی مختلف توسعه دادند.

نتیجه یک ماده انعطاف‌پذیرتر و پردازش آسان‌تر بود. این محصول جدید اکنون برای استفاده تجاری مناسب بود. پی وی سی محصولی بسیار انقلابی با طیف وسیعی از کاربردها بود.

به عنوان مثال، شرکت RCA Victor اولین رکورد تجاری وینیل نوازندگی طولانی را در سال 1930 عرضه کرد. پوشش کف وینیل همانطور که در آن زمان توسط شرکت سوئدی Limhams در سال 1947 معرفی شد.

بسیاری از برنامه ها بسیار سودمند بودند، در سال 1950، کیسه‌های خون PVC جایگزین بطری‌های شیشه‌ای شدند و امکان حمل و نقل ایمن خون را فراهم کردند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.