مصرف گوجه خشک درجه یک توسط پیر مردی او را 10 سال جوان تر کرد

گوجه خشک درجه یک می‌تواند ۲۸ درصد از نیاز روزانه مرجع ویتامین C (RDI) را تامین کند. ویتامین C یک ماده مغذی ضروری و یک آنتی اکسیدان قوی است.

ویتامین K1: همچنین فیلوکینون نیز نامیده می شود، ویتامین K1 به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند و سلامت استخوان ها را ارتقا می دهد.

ویتامین B9 (فولات): فولات، نوعی ویتامین B، برای رشد بافت سالم و فعالیت های سلولی مورد نیاز است. به ویژه برای زنان در دوران بارداری بسیار مهم است.

پتاسیم: پتاسیم به کنترل فشار خون کمک می کند و همچنین از بیماری های قلبی جلوگیری می کند. این یکی از بسیاری از مواد مغذی موجود در گوجه فرنگی است.

کربوهیدرات ها: کربوهیدرات ها 4 درصد گوجه فرنگی خام را تشکیل می دهند و در نتیجه در یک نمونه متوسط (123 گرم) کمتر از 5 گرم کربوهیدرات وجود دارد.

قندهای ساده شده مانند گلوکز و فروکتوز بیش از 70 درصد از بار کربوهیدرات را تشکیل می دهند.

فیبر: گوجه فرنگی منبعی غنی از فیبر است و یک گوجه فرنگی متوسط حاوی حدود 1.5 گرم فیبر است. فیبرهای نامحلول مانند همی سلولز، سلولز و لیگنین اکثر الیاف گوجه فرنگی (87 درصد) را تشکیل می دهند.

از سرطان جلوگیری می کند: رادیکال های آزاد مولکول های بسیار واکنش پذیری هستند که مسئول رشد سرطان هستند. آنها ناپایدار هستند و دائماً به دنبال اتم ها یا مولکول های دیگر برای پیوند هستند.

در نتیجه، استرس اکسیداتیو را تحریک می کند که به سلول ها آسیب زیادی می رساند. علاوه بر این، رادیکال های آزاد تمام عناصر ضروری سلول ها مانند DNA، پروتئین ها و غشای سلولی را از بین می برند.

آنتی اکسیدان ها اثر استرس اکسیداتیو را کاهش داده و از ایجاد رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. علاوه بر این، آنها اتم های خود را به رادیکال های آزاد اهدا می کنند و آنها را پایدار و کمتر واکنش نشان می دهند.

لیکوپن (یک آنتی اکسیدان)، پلی فنل یا ترکیب گیاهی در گوجه فرنگی، به پیشگیری از سرطان پروستات کمک می کند.

همچنین این چیزی است که به گوجه فرنگی رنگ متمایز متمایل به قرمز می دهد. طبق یک مطالعه، محصولات ساخته شده از گوجه فرنگی 80٪ از لیکوپن رژیم غذایی مصرف شده در ایالات متحده را تشکیل می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.