مواد معدنی موجود در لابستر چه عملکردی در بدن دارد

مواد معدنی
خرچنگ حاوی مقادیر زیادی فسفر، منیزیم، پتاسیم و روی است که به ترتیب 21 درصد، 15 درصد، 7 درصد و 5 درصد از RDA را تامین می کند.

این مواد معدنی به سلامت استخوان، مبل سلطنتی طوسی عملکرد سلولی، تنظیم گلوکز، تولید انرژی و سلامت عصبی کمک می کنند. خرچنگ همچنین مقادیر کمی از مواد معدنی دیگر را ارائه می دهد.

به طور کلی، خرچنگ در حد اعتدال یک منبع سالم از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است، اما دارای معایبی است.

یک وعده 1 فنجان 71 درصد شومیز دامن کلسترول توصیه شده کل روز و 31 درصد سدیم را دارد.

مصرف بیش از حد کلسترول و سدیم در رژیم غذایی می تواند به خطرات بیماری قلبی و سکته مغزی کمک کند همچنین سدیم ممکن است باعث افزایش فشار خون شود.

بنابراین، دفعه بعد که به خوردن خرچنگ فکر می‌کنید، از آب خوردن کره و نمک اضافی اجتناب کنید.

خرچنگ که مدت ها به عنوان یک ماده غذایی لوکس به حساب می آمد، می تواند یک وعده غذایی سالم و خوشمزه را در صورت مصرف در حد اعتدال ایجاد کند.

مقادیر قابل توجهی از لابستر بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مهم را ارائه می دهد، اما ملاحظات خاصی وجود دارد که باید هنگام خوردن خرچنگ در نظر گرفت، به خصوص اگر در سس های غنی از نمک پخته شود یا آغشته به کره خورده شود.

خرچنگ نوعی صدف است که معمولاً برای مصرف آب پز یا بخارپز می شود. خرچنگ را می توان به عنوان غذای اصلی میل کرد یا به غذاهای غنی مانند پاستا، پوره سیب زمینی و تخم مرغ بندیکت اضافه کرد تا یک عنصر انحطاط پیدا کند.

با وجود شهرت مطلوب امروزی، خرچنگ تعبیر خواب سیب زرد همیشه به عنوان یک افراط گران قیمت شناخته نمی شد. در قرن هفدهم، مستعمره نشینان ماساچوست آن را نشانه فقر می دانستند و فقط به خدمتکاران خود خرچنگ می دادند.

  • منابع:
    1. The Health Benefits of Lobster
  • تبلیغات:
  1. زعفران گرانترین ادویه است
  2. ایزوگام بهترین راه حل برای مهندسان است
  3. شامپو یکی از شناخته شده ترین محصولات شخصی است
  4. همبرگر چه آسیبی به مغز نهنگ وارد کرده است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.