نخود سفید آبگوشتی حبوببات محبوب خاندان سلطنتی اسپانیا معرفی شد

فواید نخود سفید آبگوشتی در مشخصات غنی از مواد مغذی آن نهفته است، اگر گیاهخوار هستید، محتوای پروتئین بالای آنها می تواند یک موهبت باشد.

آنها همچنین به خوبی با سالادهای مختلف ترکیب می شوند و میان وعده های خوشمزه و مغذی درست می کنند.

خوب، خیلی بیشتر وجود دارد! این مقاله بیشتر به بررسی فواید این حبوبات، مشخصات غذایی، خطرات احتمالی و برخی از دستور العمل های خوشمزه و آسان آن می پردازد.

نخود چیست؟ نخود با نام علمی Cicer arietinum، حبوباتی است که از خانواده Fabaceae است.

آن را با نام های گرم، گرم بنگال، گاربانزو (لوبیا گاربانزو) و نخود مصری نیز می شناسند، نخود سرشار از پروتئین است (که در درجه اول به آن معروف است).

نخود را می توان به دو نوع دسی و کابلی تقسیم کرد. نوع دسی حاوی دانه های کوچکتر و تیره تر است و همچنین دارای پوششی خشن است، در حالی که نوع کابلی معمولاً بزرگتر، رنگ روشن تر و پوشش صاف تری دارد.

تاریخچه نخود چیست؟ نخود یکی از اولین حبوبات کشت شده است؛ قایایی به قدمت 7500 سال در خاورمیانه یافت شد. نخود اهلی در سفال های دوران نوسنگی در مناطق خاصی از ترکیه یافت شده است.

مردم از دوران باستان همچنین نخود را با زهره مرتبط می‌کردند، زیرا اعتقاد بر این بود که نخود دارای مزایای پزشکی مانند افزایش تعداد اسپرم و شیر، تحریک قاعدگی و حتی کمک به درمان سنگ کلیه است.

نخود فرنگی نزد یونانی ها، مصری ها و رومی ها بسیار محبوب بود. و کاوشگران هنگام سفر در اقیانوس ها نخودها را در سراسر جهان پخش کردند.

تا آنجا که جالب است، نخود برشته شده آسیاب شده حتی به عنوان جایگزینی برای قهوه در اروپا در سال 1793 مورد استفاده قرار گرفت.

و در طول جنگ جهانی اول، نخود برای این منظور در بخش هایی از آلمان کشت شد. در برخی از نقاط جهان هنوز در محل قهوه دم می کنند.

این نخودی که ما در مورد آن صحبت کردیم مملو از مواد مغذی است (بدیهی است به همین دلیل است که در مورد آن صحبت می کنیم). و قبل از اینکه به مزایای آن برسیم، بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.